Ubezpieczenia OC dla samochodów

W naszym biurze oferujemy obowiązkowe ubezpieczenia OC.
Jego posiadanie jest niezbędne w bezpiecznym i pewnym poruszaniu się po drogach.

Tanie ubezpieczenia OC w Stalowej Woli

Posiadanie własnego pojazdu mechanicznego wiąże się z obowiązkami jakie ustawodawca nakłada na jego posiadacza.
Ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ponieważ zapewnia ochronę poszkodowanym w wypadkach. Nie warto oszczędzać na własnym zdrowiu oraz mieniu, bo wskutek takich działań można ponieść ogromne szkody – właśnie dlatego trzeba zainwestować w ubezpieczenie pojazdu.

Ubezpieczenie OC skierowane jest do posiadacza pojazdu przed wprowadzeniem go do ruchu i obowiązuje na terenie Unii Europejskiej oraz państw, które podpisały porozumienie międzynarodowe.

Korzyści posiadania ubezpieczenia OC

Posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC, które zabezpiecza sprawcę za szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu.

Mieszkańcy mogą chcieć kupić najtańsze OC w Stalowej Woli nie tylko w mieście, ale także w całej Polsce.

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC

Obowiązek ten stosuje się także do posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym przed jego rejestracją, pojazdem zarejestrowanym za granicą lub niedopuszczonym do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wymóg ten zastosowany jest także do posiadacza lub kierującego pojazdem historycznym, od chwili wprowadzenia tych pojazdów do ruchu.

Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenia OC dla samochodów osobowych

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje zdarzenia powstałe na terytorium RP oraz zdarzenia powstałe na terytoriach państw, w których biura narodowe są sygnatariuszami Jednolitego Porozumienia między Biurami Narodowymi. Polisa OC zapewnia wam zabezpieczenie, z którego możecie skorzystać w każdej chwili.

Ubezpieczenie OC skierowane jest do posiadaczy następujących pojazdów:

 • pojazd mechaniczny, którym jest pojazd samochodowy,
 • ciągnik rolniczy,
 • motorower,
 • przyczepa oraz pojazd wolnobieżny, czyli pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 kilometrów na godzinę,
 • pojazd historyczny, którym jest pojazd zabytkowy, mający co najmniej 40 lat; mający co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę za pojazd unikatowy.

Umowę ubezpieczenia zawiera się na okres 12 miesięcy lub na czas krótszy, co jest dopuszczalne, jeżeli pojazd mechaniczny:

 • jest zarejestrowany na stałe, a umowa zawierana jest np. przez komis samochodowy (na czas krótszy niż 30 dni),
 • jest zarejestrowany czasowo (na czas nie krótszy niż okres tej rejestracji i nie krótszy niż 30 dni),
 • jest zarejestrowany za granicą (ubezpieczenie graniczne),
 • jest pojazdem wolnobieżnym (na okres nie krótszy niż 3 miesiące) oraz jest pojazdem historycznym (na czas nie krótszy niż 30 dni).

Niezależnie od okresu trwania umowy ubezpieczenia, brak jest możliwości odstąpienia.

Dodatkowe ubezpieczenie AC

Naszym Klientom proponujemy także zakup najtańszej polisy AC, jako dodatkowego zabezpieczenia przed zdarzeniami. Ubezpieczenie AC umożliwia likwidację szkód własnych powstałych z winy posiadacza tegoż ubezpieczenia.
Szczegóły i zakres ubezpieczenia AC mogą Państwo sprawdzić TUTAJ.

Gdzie mogę wykupić ubezpieczenie OC?

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia OC do naszych Punktów Standard SWubezpieczenia.pl w Stalowej Woli lub do kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta.
Nie ważne z jakiej jesteś miejscowości – wszelkie formalności jesteśmy w stanie wykonać zdalnie poprzez e-mail oraz telefon.

Serdecznie zapraszamy!

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zapraszamy do naszych placówek w Stalowej Woli lub do kontaktu telefonicznego z naszym Biurem Obsługi Klienta – tel. 15 842 22 10.
Możesz także zostawić nam wiadomość korzystając z formularza kontaktowego.

Masz pytania? Zostaw nam wiadomość

  * - Pola obowiązkowe

  Podanie danych w powyższym formularzu jest całkowicie dobrowolne, jednak niezbędne do prawidłowego przetworzenia Państwa zapytania. Wszystkie dane osobowe w formularzu, przetwarzane są zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Uzupełniając powyższy formularz kontaktowy akceptują Państwo naszą Politykę Prywatności oraz świadomie i dobrowolnie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.